Saudijski prestolonaslednik Mohamed bin Salman i italijanska premijerka Đorđa Meloni, koja je u poseti Saudijskoj Arabiji, potpisali su sporazum koji ima za cilj jačanje bilateralnih odnosa, javili su tamošnji mediji.
Tokom sastanka u Al Uli, oazi koja se nalazi na listi svetske baštine UNESKO-a, Salman i Đorđa Meloni su razgovarali o mogućnostima jačanja bilateralne saradnje u različitim oblastima, kao i o regionalnim i međunarodnim pitanjima od zajedničkog interesa.
Đorđa Meloni će sutra otputovati u Bahrein, što je prva poseta jednog italijanskog premijera toj zemlji, gde će razgovarati sa kraljem Hamadom bin Isom Al Kalifom o ključnim pitanjima bilateralne saradnje, počevši od odbrane i borbe protiv ilegalne imigracije.
BONUS KLIP Pogledajte vesti o Expo 2027:
@bizportal.rs EXPO u brojevima #biz #bizportal #expo #fypシ゚ #fyp #fyp
♬ original sound – BizPortal.rs
Za najnovije biznis vesti iz Srbije i sveta, pratite nas na našoj Instagram stranici.





