Bivši basista popularnog soul benda, Ronald La Prid, preminuo je u 75. godini, u Oklandu na Novom Zelandu, nakon „iznenadnog zdravstvenog problema”. 

Legiano 728x90

Njegova slomljena ćerka Soraja je objavila tragičnu vest na društvenim mrežama u subotu. 

Legiano 300x250

– Sa veoma teškim bolom moram da objavim da je moj otac Ronald LaPrid preminuo – napisala je ona. 

Legiano 728x90

Ko je bio Ronald La Prid?

Ronald je živeo na Novom Zelandu od 1980-ih, otprilike u isto vreme kada je napustio bend. Bio je jedan od osnivača grupe Komodors zajedno sa Lajonelom Ričijem, Volterom „Klajdom” Orendžom, Vilijamom „VAK” Kingom, Milanom Vilijamsom i Tomasom Meklerijem.

Legiano 300x250

Prvobitno nazvani Mistiksi kada su članovi grupe bili studenti na Institutu Taskigi 1968. godine, kasnije su objavili brojne upečatljive melodije. Ronald, poreklom iz Alabame, svirao je na 11 albuma ove grupe, učestvujući u velikim hitovima kao što su Brick House, Three Times a Lady i Easy.

Legiano 300x250

Tokom godina, Ronald se pridruživao grupi na nastupima na Novom Zelandu, poslednji put svirajući sa njima na bini tokom turneje 2025. godine. Komodors su bili legendarni sastav izdavačke kuće Mautaun prodavši milione ploča tokom 1970-ih i 1980-ih. Iza LaPrida su ostali njegova supruga, dva sina i ćerka Soraja.