PRETNJE PREDSEDNIKU NA MREŽAMA: Tužilaštvo pokrenulo postupak, policija traži autora sporne objave

300x250

Tužilaštvo je reagovalo po hitnom postupku nakon što su na društvenim mrežama objavljene nove pretnje upućene predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.

Legiano 728x90

Posebno odeljenje za borbu protiv visokotehnološkog kriminala Višeg javnog tužilaštva u Beogradu uputilo je zahtev Ministarstvu unutrašnjih poslova Republike Srbije da prikupi sve potrebne informacije kako bi se utvrdio identitet osobe označene inicijalima L.B.

Allyspin 300x250

Kako se navodi, ta osoba je na društvenoj mreži Fejsbuk objavila spornu objavu koja sadrži karikaturu na kojoj drugo lice ubija predsednika Republike, uz prateće komentare koji su ocenjeni kao preteći.

Tužilaštvo je naložilo policiji da, u cilju potpunog utvrđivanja svih činjenica i okolnosti ovog slučaja, identifikuje lice koje stoji iza profila L.B. i da sa tom osobom obavi razgovor kako bi se razjasnile sve okolnosti u vezi sa objavom koja je izazvala reakciju nadležnih institucija.

720x90

Takođe je policiji naloženo da preduzme sve potrebne radnje u najkraćem mogućem roku, kao i da o svim prikupljenim informacijama i rezultatima provere bez odlaganja obavesti nadležno tužilaštvo.

SGCasino 300x250

Nadležni organi ističu da će slučaj biti detaljno ispitan kako bi se utvrdilo da li u objavi postoje elementi krivičnog dela i da li će protiv odgovorne osobe biti pokrenut odgovarajući postupak.

300x250

Pročitajte još...  "Da imate dečicu gde da šaljete" Vučić najavio izgradnju škole u Deževi!
Molimo sve portale, ako kopirate članak sa našeg portala, navedite nas kao izvor informacije. ✅