Fudbalski savez Srbije je organizovao akciju gde su najtalentovaniji fudbaleri do 16 godina iz dijaspore došli u Kuću fudbala u Staroj Pazovi, gde su trenirali i radili pod budnim okom selektora U16 reprezentacije Radovana Krivokapića, direktora za strategiju i razvoj FSS – Ranka Stojića, kao i koordinatora mlađih selekcija Milana Rogana i koordinatora instruktorske službe Pavla Delibašića.

Wazamba 728x90

Među talentima sa svih strana u Evropi posebno se izdvojilo jedno ime – Andrej Radumilo, koji živi u Beču i trenutno nastupa za austrijski Harberg.

SGCasino 300x250

Radumilo se posebno izdvojio talentom na treninzima i očekuje se da bude pozvan na sledećem okupljanju U16 reprezentacije i da se nađe na spisku selektora Radovana Krivokapića.

728x90 vavada 4

Igra na poziciji levog beka, koja je poslednjih godina često bila deficitarna, što je posebno važno za budućnost srpskog fudbala. Krasi ga sjajna leva noga, visoka fudbalska inteligencija i brzo donošenje kvalitetnih oduka na terenu i odlična brzina, što su sve karakteristike koje se visoko cene u modernom fudbalu.

300x250 vavada 7

Momak rođen 2010. godine važi za jednog od najvećih talenata u Austriji, a Srbija ne želi novi “slučaj Arnautović”, jer je dobro poznato kako je i pored želje Marka Arnautovića i njegove porodice da igra za Srbiju, zbog spore reakcije tadašnjih čelnika FSS naša reprezentacija ostala bez vanserijskog igrača 2008. godine, koji je poslednjih 18 godina bio najbolji igrač Austrije, a odnedavno i najbolji strelac u istoriji! Andrej Radumilo takođe ima želju da igra za Srbiju, kao i njegova porodica, iako ga želi i Fudbalski savez Austrije.

Ipak, FSS je napravio prvi korak ovom akcijom okupljanja najvećih talenata dijaspore, pa je tako ovaj 16-godišnji vunderkind sada znatno bliže dresu Orlova, koji je i obukao na trening utakmici gde su testirani najveći telenti srpske dijaspore.

Andrej Radimilo je prošao školu najvećeg kluba Austrije – Rapida iz Beča, za koji je igrao četiri godibe u mlađim kategorijama. Sada je član Hartberga, gde je nedavno imao debi iz snova za seniorski tim i pored toga što ima samo 16 godina, kada je u meču Austrijskog kupa postigao gol i imao dve asistencije.

Wazamba 300x250