Fudbaler Barselone i reprezentativac Urugvaja Ronald Arauho igraće do kraja sezone na pozajmici u Liverpulu, saopštio je večeras engleski klub.

Legiano 728x90

Finansijski detalji ugovora nisu objavljeni, ali britanski mediji navode da će Liverpul na kraju sezone imati pravo da otkupi ugovor Arauha od Barselone za 47,13 miliona funti.

300x250 vavada 5

Engleski klub će do kraja sezone isplaćivati platu urugvajskom fudbaleru. Takođe, Arauho je pristao na smanjenje zarade kako bi se realizovao ovaj transfer.

Allyspin 728x90

– Jedva čekam da zaigram. Veoma sam srećan – izjavio je Arauho, koji će u Liverpulu nositi dres sa brojem 33.

300x250 vavada 2

Arauho (27) je u Barselonu stigao 2018. godine, a pre toga je igrao za Boston River i Rentistas. Za katalonski klub odigrao je 213 utakmica i postigao je 14 golova. Sa Barselonom je osvojio osam trofeja.