Britanski Telegraf sastavio je popis top destinacija koje bi turisti ove godine mogli da posete u Hrvatskoj.
Hrvatska je, naime, prošle godine bila među top 10 najguglanijih destinacija.
– Osim razgledanja kulturnih znamenitosti, kupanja i sunčanja na šljunkastim uvalama koje se slivaju u bistro tirkizno more, odmor u Hrvatskoj često uključuje jedrenje, vožnju kajakom, ronjenje, planinarenje, vožnju biciklom i rafting. U Hrvatskoj se može uživati u vrhunskoj hrani i odličnim vinima – piše Telegraf.
Dubrovnik na prvom mestu
– Jedan od najpoznatijih evropskih utvrđenih gradova. Posetu ovom gradu trebalo bi započeti obilaskom zidina – piše u članku.
Zadar na drugom mestu
Drugo mesto zauzeo je Zadar.
– Grad koji se ne spominje često kao luksuzna destinacija, ali to će se promeniti – navode Britanci.
Split, Hvar, Dugi otok, Brač
Na treće mesto Telegraf je stavio Split.
– Očigledno je zašto je rimski car Dioklecijan odabrao ovaj sunčani grad kao mesto za svoju palatu – piše u članku.
Kao jednu od top destinacija u Hrvatskoj Britanci navode Hvar.
– Omiljen među nautičarima i jedno od najprestižnijih odmarališta na Jadranu – ističu.
Pula, Cres, Rovinj, Lošinj
Za Pulu ističu bogatu istoriju, preporučuju jednodnevni izlet na Brijune a spominju i koncert Brajana Adamsa koji će se održati ove godine. Na popisu su i ostrva Cres, Rab, Brač i Pag.
Zagreb i Ilok na listi
Naravno, na popisu je i Zagreb. Britanci savetuju posetu Gornjem gradu, Muzeju prekinutih veza, kuli Lotrščak.
Napominju kako istočna Hrvatska nudi odličan kulen i vrhunska bela vina. Ljubiteljima prirode preporučuju Lonjsko polje, Kopački rit i Plitvička jezera.
BONUS KLIP Pogledajte vesti o Expo 2027:
@bizportal.rs Đerdap i Gazela predstavljeni na EXPO #biz #bizportal #expo #fypシ゚ #fyp #foryoupage ♬ original sound – BizPortal.rs
Za najnovije biznis vesti iz Srbije i sveta, pratite nas na našoj Instagram stranici.








