Meri Egida Rivera, koju je publika zavolela u filmu „Spajdermen: Put bez povratka“, preminula je u 82. godini života.

SGCasino 728x90

Iako joj je to bila prva i jedina filmska uloga, nekoliko minuta pred kamerama bilo je dovoljno da postane jedno od najupečatljivijih lica Marvelovog blokbastera.
 
Rivera je preminula 15. aprila u Honoluluu, ali je vest o njenoj smrti dospela u javnost tek početkom avgusta. Član njene porodice otkrio je da je prethodno doživela moždani udar i pala u komu. Pošto su lekari procenili da bi njeno zdravstveno stanje ostalo veoma teško čak i ukoliko bi se probudila, porodica je donela odluku da bude isključena sa aparata za održavanje života. Nakon smrti je kremirana.

300x250 vavada 4

Ko je bila Meri Rivera? 

Meri Rivera rođena je 2. juna 1943. godine u gradu Iloilo na Filipinima, kao ćerka Visentea i Felisije Egide. Kasnije se preselila u Sjedinjene Američke Države i život nastavila na Havajima.

Spinbara 728x90

Mnogo pre nego što se pojavila u jednom od najuspešnijih filmova današnjice, Rivera je radila kao nastavnica i radijska voditeljka, a bila je angažovana i kao crkvena misionarka.

300x250 vavada 4

Ipak, njena ćerka Endži Keli govorila je da je Meri najviše bila ponosna na ulogu majke i bake. Sa suprugom Alehandrom dobila je četvoro dece, a iza nje je ostalo i 11 unučadi i četvoro praunučadi.

U filmu „Spajdermen: Put bez povratka“ iz 2021. godine Rivera je igrala Lolu, odnosno baku Neda Lidsa, kojeg tumači glumac filipinskog porekla Džejkob Batalon.