Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da Beograd nikada neće odustati od potrage za nestalima, ma koliko se Aljbin Kurti i njegov režim trudili da sakriju istinu i naglasio da Kurti nastavlja kampanju politizacije rešavanja pitanja nestalih.

Wazamba 728x90

On je na društvenoj mreži Iks napisao to nakon što je Kurti optužio Srbiju da odbija da otvori arhive i da time sprečava rasvetljavanje sudbine nestalih, a od međunarodnih faktora zatražio da pojačaju pritisak na Beograd.

Wazamba 300x250

„Kurti nastavlja sa nečovečnom kampanjom politizacije pitanja nestalih osoba, iako je Priština ta koja godinama odbija da postupi po zahtevima Beograda za pretragom osam lokacija na prostoru KiM na kojima se, prema čvrstim saznanjima, kriju posmrtni ostaci mučki ubijenih Srba. Podsetiću da se i dalje 562 Srba i nealbanaca vodi kao nestalo i njihove porodice 27 godina čekaju pravo, pravdu i dostojanstvo za svoje najmilije“, napisao je Petković.

Spinbara 728x90