NADAL DOBIO SILNE MILIONE Legendarni Španac jednim potpisom zaradio ogroman novac | Lajk.rs

300x250 vavada 4

Rafael Nadal je prodao 44.9 odsto vlasništva u svojoj akademiji investicijskoj firmi GPF Capital i tako zaradio 94.1 miliona evra.

728x90 vavada 5

Uprkos tome, Španac i dalje ima većinski udeo i to mu omogućava da zadrži kontrolu nad budućim pravcem razvoja akademije.

Legiano 300x250

„Rafael Nadal Akademija“ je osnovana 2016. godine i pruža mladim sportistima vrhunski program za obuku u tenisu, u kombinaciji sa akademskim obrazovanjem.

Wazamba 728x90

Akademija je brzo postala globalna institucija, sa centrima u Kuvajtu, Grčkoj i Meksiku, a 2023. godine, u cilju ubrzanja međunarodnog širenja, firmi GPF Capital pridružila se kao investitor. Nadal je tom prilikom istakao svoje uzbuđenje zbog početka internacionalne ekspanzije:

300x250 vavada 6

– Veoma sam uzbuđen što započinjem ovu fazu međunarodne ekspanzije i počinjem da lociram akademiju u različitim delovima sveta – rekao je Nadal.

Nadal se povukao iz tenisa u novembru 2024. godine, a sada se okrenuo poslovnoj karijeri, što potvrđuje ova prodaja.

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stranicu.

300x250

SGCasino 300x250

Pročitajte još...  Novak Đoković pobedio na generalnoj probi pred Vimbldon
Molimo sve portale, ako kopirate članak sa našeg portala, navedite nas kao izvor informacije. ✅