Novi igrač Partizana Alesandro Pajola propustiće mečeve protiv Bosne i Hercegovine i Srbije u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2027. godine, saopšteno je danas iz Košarkaškog saveza Italije.

720x90

U saopštenju se navodi da se Pajola još nije oporavio od povrede.

Wazamba 300x250

Košarkaši Italije su počeli pripreme za duele sa BiH i Srbijom, a sa ekipom nije bio ni Gabriele Proćida, koji bi mogao da se priključi timu 22. avgusta.

728x90 vavada 4

Košarkaši Italije će 28. avgusta u Tuzli igrati protiv BiH, a tri dana kasnije u Pezaru dočekaće Srbiju u mečevima grupe J finalnog kruga kvalifikacija za SP 2027.

Bankonbet 300x250

Prvo mesto na tabeli grupe J drži Turska sa 12 bodova, dok je Italija druga sa 11. Srbija je treća sa 10 bodova, a potom slede Litvanija i Island, koji su sakupili po devet. Selekcija BiH se nalazi na poslednjem mestu na tabeli sa osam bodova.

Tri najbolje plasirane selekcije iz grupe izboriće plasman na SP, koje će 2027. godine biti održano u Kataru.