Zvanična promocija novog trenera Crvene zvezde, Alberta Rijere, održana je danas na stadionu „Rajko Mitić“. 

720x90

Po prvi put se obratio javnosti Rijera, a promociju ste mogli pratiti uživo putem našeg portala: 

300x250 vavada 2

Promocija Alberta Rijere:  

720x90

14.45 – Kuvar ima sastojke i mora da skuva neko jelo: 

300x250 vavada

Kao što sam rekao, želim da pružim priliku svima. Ako imam puno sastojaka, moram da ih iskoristim. Sve njihove karakteristike, šta mogu da nam pruže. Želim da imam fantastične igrače, kao kuvar, treba da skuvam neko jelo. Videćete stil igre kakav želim već u četvrtak. Računam na sve njih. Kada dođe novi trener, svi kreću od nule. Ono što treba da rade je da pomognu ekipi da pobede.

– Motivacija? Kada igrač veruje u plan i ideju, oni su motivisani. Ako dobijemo auto, znate kuda da idete. A kad sumnjate, imate manje motivacije. Nakon toga će biti lakše. A posle svega sledi stil igre, pa rezultati. Ako tako radimo onda treba da pobedimo. Trenutno su svi motivisani. imamo dobru energiju, srećni smo što smo zajedno, klub ima dosta energije, pozivitnog razmišljanja. Verujem da ćemo svi biti zadovoljni. 

14.41 – Ako ja ne verujem, onda kako će igrači. Ja ću učiniti sve da se osećaju snažno. Reč strah ne postoji, da se plašimo bilo koga. Igraćemo protiv velikih timova. To je naša želja, morate da verujete u želje. Ako sami ne verujete – bolje da ne počinjemo. Taj cilj je ostvariv. Veruj u velike ciljeve i onda će se ostvariti. Zvezda zaslužuje da bude blizu tih velikih timova koje pominjete u Evropi i želimo da bude na evropskoj mapi.

300x250 vavada 7

– Ne sećam se te utakmice, konkretno.

14.39 – Idol Rijere je Jovan Stanković: 

300x250 vavada 7

– Bio sam srećan da sam igrao sa mnogim srpskim igračima. Znamo da na Balkanu imate fantastične igrače. Jedan je bio moj idol, jedini za kog mogu reći – Jovan Stanković. Bio sam srećamn, mlad u Majorci, on je igrao za Majorku, mogao sam da idem njegovim koracima. Kada je otišao iz prvog tima, pratio sam Jovana Stankovića tokom njegove karijere. Dobri smo prijatelji, daje mi neke savete, koliko je veliki klub. Uveren sam da će mi pružiti podršku.

14.37 – O pojačanjima i odlascima: 

– Kada dođem u klub, želim da vidim ko je tu. A posle toga ćemo razgovarati, koji su igrači, iz nekog razloga ako žele da idu, nema problema. To ću sa sportskim direktorom videti, da vidimo ima li neko ko ne želi da bude ovde. Igrač treba da oseća odgovornost da igra ovde. Ako ima klubova koji traže igrače, to je odgovornost Marka. Trenutno, želim da upoznam igrače, da znam kakvi su, ako na mbude poitreban fudbaler – ja ću to saopštiti. Moramo da im pokažemo da mogu da igraju, imamo vremena da ispravimo. Još 15 dana imamo za to… Imamo najvažniju utakmicu u četvrtak.

14.35 – Da li poznaje trenera košarkaškog kluba: 

-Ne poznajem ga lično, ali znam da ovde vole košarku. Možda ću ići na neke utakmice. U košarci ima više taktike nego u fudbalu, o tome ćemo moći da razgovaramo. Želim sreću i košarkašima

14.33 – Ističe da ima poverenja u igrače: 

-Važan je lični odnos, disciplina, poštovanje. Ja sam strog kad to ekipa zahteva. Ako je fantastična grupa, profesionalci izvanredni, onda neću biti strog. Ako su deca lepo vaspitana, ne govorite im ništa. Ako nešto utiče na ekipu, onda sam veoma otvoren. Imam iskustva u mnogim svlačionicama, ako nešto remeti atmosferu, idem da rešim problem. Imamo odlične momke, ličnosti. Prvo smo ljudi, a onda tek profesionalci. Moramo da imamo poštovanje igrača, stručnog štaba da bismo postigli sklad u ekipi.

14.30 – Pred utakmicu sa Plzenjom, kaže: 

Nisam osoba koja može da priča o drugom treneru. Od danas će raditi drugačije vežbe. Umesto da pričamo kakvi su bili problemi, hoću da znam kako želim da igram sa svojim fudbalerima. Siguran sam da ćete u četvrtak već videti drugačiju ekipu…

14.27 – Šta je naučio od Gvardiole i drugih trenera? 

Ne samo od trenera, već i kad sam bio asistent. Imao sam sreće da sam imao 23 trenera u karijeri, volim da kažem da ne postoji bolji ili gori. Svako će reći da je Gvardiola najbolji jer je osvojio mnogo trofeja. Kad sam ga pitao ‘osvoji si mnogo trofeja sa velikim klubovima, da li bi i sa malim'. Nekad trener uspe, nekad ne. Nemam čarobni štapić, ali mogu da obećam da ćete biti zadovoljni. Bitan je način kako se igra i ovom klubu je to mnogo važno. To će nas učiniti zadovoljnim da radimo ovde svaki dan. Od svih sam naučio, svi su bili važni. Pazim da ne ponavljam greške nekih trenera, otvoren sam da učim. Ne postoje dva ista trenera, ne pokušavam da kopiram nekoga. Sa Artetom sam razgovarao, 50% se ne slažemo, ali ne znači da je on bolji ili gori od mene. To je lepo. Treba preneti na igrače ono u šta veruješ….

14.25 – Cilj je Liga Evrope: 

-Ako niste spremni za kritiku, ne treba da se bavite modernim fudbalom. Kad imate problem, prihvatite i rešavajte. Ne možete da rešavate, ako ne prihvatite. Znam kakav je trenutak. Ja ne pričam o problemima, samo o rešenjima. Možemo da promenimo – da budemo u Ligi Evrope. To je rešenje. Dve najvažnije utakmice su pred nama, protiv Viktorije Plzenj. Moramo da se fokusiramo. Igrači moraju da napreduju, tim mora da igra bolje, pa ćemo sledeće sezone biti u Ligi šampiona

14.23 – „U četvrtak ćete videti prve promene“

-Nisam osoba koja može da priča  o drugom treeru. Od danas će raditi drugačije vežbe. Umesto da pričamo kakvi su bili problemi, hoću da znam kako želim da igram sa svojim fudbalerima. iguran sam da ćete u četvrtak već videti drugačiju ekipu.

-Ta profesija je takva, ako niste spremni da budete kritikovani onda ne treba da se bavite ovim poslom. Kada imate problem, morate da ga prihvatite i rešite. Znam kakva su očekivanja i da je problem što nismo u Ligi šampiona. Ne pričam o problemu, nego o rešenju. Ono što možemo da promenimo je da budemo u Ligi Evrope. O tome treba da pričamo. Dve najvažnije utakmice su pred nama. Moramo da se fokusiramo na to. Posle toga ćemo siguran sam biti srećniji. Treba nam pozitivna energija, to ćemo da promenimo, i da onda naredne sezone budemo u Ligi šampiona.

14.19 – „Želim od igrača da znaju šta hoće“ 

Fudbal nije samo tehnika, već je i psihološka igra. U svlačionici donosite dobru atmosferu i energiju, morate da imate zdravu grupu. Morate biti srećni kada idete na posao. Želim da igrači budu srećni i žele da dođu na trening da nauče nešto. Insistiram na tome. Nisam savršen i ne pravim se da sam savršen. Igrači će uvek znati zašto radimo nešto.

– Nikada ne kažem ne Marku. Zato što ga poštujem kao igrača. Nije velika tajna, kada su me kontaktirali, nikada nisam rekao ne, ali nije bio trenutak. Zbog poštovanja kluba u kojem sam bio. Kada me je zvao sada, prost je bio poziv, pitao me je da li je trenutak – rekao sam da jeste. Ne možeš da menjaš trenera, nije katastrofa, istina je da nije Liga šampiona, ali sada moramo da budemo iskreni, tu smo gde smo. Najvažnije je da dobijemo utakmice i budemo u Ligi Evrope. Ne mogu to da uradim sam, zahvaljujem se predsedniku jer mi je rekao da ću imati njegovu podršku, da veruju u način na koji ćemo raditi. Svideće vam se više ili manje, nadam se da će tim biti zadovoljan. Danas je prvi dan, slikamo se, najvažnije je da u četvrtak vidite da igrači znaju šta treba da urade i videćete ekipu koja zna šta mora da uradi sa loptom i bez lopte, to je nojvažnije.

14.15 – Prve reči Alberta Rijere: 

-Nadam se da ćete naučiti nekoliko reči, skoro sve ću raditi na engleskom. Nisam lep i imam velik nos, ovde sam da igramo dobar fudbal i budemo uspešni. Kada vidite ekipu da igra da budete ponosni. To je najvažnije. Svestan sam kakav je ovo klub, kakva je istorija kluba. Nadamo se da ćemo svi zajedno postići ciljeve. Da osvojimo duplu krunu i što više utakmica pobedimo. Želim da ovaj klub bude prisutan na evropskoj mapi, da nas poštuju kao klub – prve su reči Rijere. 

 

14.05 – Počela je konferencija, a reč ima generalni direktor Zvezde, Zvezdan Terzić: 

Iza nas je težak period. Nismo uspeli u našem cilju, plasmanu u Ligu šampiona. Zvezda je veliki klub, nemamo mnogo vremena da se okrećemo unazad. Veliki klub se ne ogleda samo po trofejima, već i kako reaguje na krizne situacije. Rijera je toliko već pominjan da ste bili svesni da je prošle godine bio glavni kandidat. Treća sreća! Rijera je bio veliki igrač, igrač Liverpula, španske reprezentacije, igrao je na velikim stadionima, zna šta znači raditi u klubu koji donosi veliki pritisak kao što je Zvezda.

– Mi ga ne dovodimo jer je bio veliki girač, pratili smo njegov rad, pričali smo dugo o španskom treneru. Nisu slučajno Španci prvaci Evrope i sveta, u mlađim kategorijama isto, rade nešto drugačije. Mislim da treba da prevaziđemo naše ego i dovedemo one koji to rade najbolje na planeti. Dobro je poznat nama, ono što je dobro, već je radio u našem regionu. Zna u regionu i običaje i sve što treba da zna, to je jedna prednost Alberta Rijere. Ono što Zvezda želi mislim da Rijera može da pruži. On je prepoznat kao trener koji želi ofanzivan i moderan fudbal, prepoznali smo sve ono što nismo imali u proteklom periodu. Naša očekivanja su velika. Verujemo u tim, u klub, u nas i logičan izbor zbog svega toga je Albert Rijera. Ambicije su velike, nadam se da će sve svoje ciljeve ispuniti u životu a da mu je Zvezda jedan veliki korak ka tim snovima. Alberte, dobrodošao, postaješ član jedne velike porodice, tradicije, svestan si svega, očekivanja, javnosti, navijača… Budi siguran da imaš našu veliku podršku, nadam se da ćeš imati podršku svih. Očekujemo da za sve kvalitete, da bi sproveo ideje treba vreme, ali smo svesni da Zvezda ne dozvoljava vreme. Utakmica je već u četvrtak, gde odlučujemo da li ćemo igrati Ligu Evrope ili Ligu konferencije. Pozivam ovom prilikom sve navijače, da daju podršku igračim i novom treneru. Vremena nemamo, pameti i hrabrosti imamo, pomozite igračima i treneru – rekao je Terzić.

13:40 – Prva poruka Rijere za navijače Zvezde: 

13.20 – Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen promociji novog trenera Crvene zvezde, Alberta Rijere. Uz sport.alo pratite uživo promociju i prve reči novog trenera Crvene zvezde.