Nažalost, često iz neznanja trošimo i mnogo više nego što bismo trebali, posebno kada je reč o računima za struju. Uglavnom je reč o kućnim uređajima koje stalno držimo uključene u struju, čak i kada ih ne koristimo.
Takve uređaje nazivaju i energetskim vampirima, jer stalno troše energiju, čak i kada ne rade, a najnovije istraživanje „Britiš Gasa“ pokazuje da mogu biti odgovorni za čak 23 procenta potrošene struje u domaćinstvu.
Da biste smanjili račune za struju, preporučuje se redovno održavanje električnih bojlera. Bojler bi trebalo očistiti barem jednom godišnje, a tamo gde je voda mekša, to možete napraviti i ređe. Ako čujete šuštanje, zujanje i pucketanje bojlera dok radi, to je obično jasan znak da oko grejača ima naslaga kamenca koje treba ukloniti.
Isključiti samo u izuzetnim slučajevima
Važno je napomenuti da za razliku od većine ostalih kućnih aparata, bojler neće trošiti manje ako je stalno isključen, jer će se voda pri svakom uključivanju morati ponovo zagrevati. Zato se električni bojler isključuje samo kada vam topla voda neće trebati duže vreme.
Stručnjaci ističu da se najmanje električne energije troši ako je bojler pravilno podešen i stalno uključen, prenosi Večernji list.
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

