Ministar spoljnih poslova Ukrajine Andrij Sihіga pozdravio je danas odluku Kuvajta da završi unutrašnje pravne procedure neophodne za stupanje na snagu sporazuma između ukrajinske i kuvajtske vlade o saradnji u vojnom i drugim sektorima.
„Zahvalan sam emiru i vladi Kuvajta , kao i mom kolegi šeiku Džarahu el–Sabahu, na njihovoj podršci i pomoći. Stupanje na snagu ovog sporazuma označava novu etapu u ukrajinsko-kuvajtskom partnerstvu u vojno-tehničkom, odbrambenom i bezbednosnom sektoru“, objavio je Sibiha na svom X nalogu, prenosi Ukrinform.
Ukrajinski ministar spoljnih poslova je naglasio da ovaj korak otvara mogućnosti za realizaciju zajedničkih projekata, razmenu iskustava i modernih tehnologija, kao i za produbljivanje strateškog dijaloga između dve zemlje.
„Ukrajina, koja se svakodnevno suočava sa ruskom agresijom, akumulirala je jedinstveno iskustvo u zaštiti države od savremenih bezbednosnih pretnji. Ovaj korak je logičan nastavak šire strategije Ukrajine za produbljivanje veza i saradnje sa državama Persijskog zaliva u sferi bezbednosti“, naglasio je Sibiha.




