Novosađanin Slobodan Tomanić (60) koji se tereti za teško ubistvo supruge Branke Popović (40) detaljno je u sudnici novosadskog Višeg suda ispričao iz svog ugla tragičnu noć. I
ako tvrdi da se ne seća šta se tačno dešavalo kobne večeri 22. aprila 2025, rekao je samo da mu je ostalo urezano da je iz kuhinje ušao u sobu, zamahnuo daskom prema glavi nevenčane supruge i čuo njen jauk.
– Najteže mi je zbog ćerke, Brankine porodice i bola koji sam naneo. To tragično veče nije smelo da se dogodi. Kajem se zbog svega, nisam imao nameru da ubijem Branku i jako mi je teško. Kajem se i sramota me je zbog svega – rekao je Tomanić, a prenosi „Dnevnik“.
Opisujući porodične odnose nekoliko dana pre tragedije, kazao je da mu je Branka, uz niz pogrdnih reči rekla da je nekulturan i alkoholičar, kao i da ne želi više da ga vidi. Zabranila mu je da vodi njihovu ćerku u vrtić.
– Nisam ulazio u raspravu sa njom, ali sam izlazio iz stana i na klupi plakao jer me je emotivno pogađalo što ne dozvoljava ni da kupam dete, iako me dozivalo iz kupatila – rekao je Tomanić napominjući da je mislio da je to ženin revolt i da će je proći.
Ispričao je i da bi uveče, kada su ostajali sami u sobi, Branka odbijala bilo kakav dijalog u vezi njihovog zajedničkog života, kao i da ga je potpuno ignorisala.
Sestra sada pokojne Branke koja je sa suprugom, nakon porodične tragedije, preuzela starateljstvo nad Brankinom i Slobodanovom ćerkom rekla je da je devojčica sada dobro, ali da je po dolasku kod njih imala noćne more.
– Simulirala je pokrete udaraca, a na svojim igračkama je bojicama, flomasterima i šminkom ostavljala crvene mrlje i uvijala lutke u papirne maramice i brisala. To je trajalo neko vreme. Dete je sada dobro, konsultujemo se sa stručnjacima, radi se sa njom – ispričala je sestra ubijene žene.
Istakla je da je Branka bila brižna majka koja je brinula o ćerki, vodila je na putovanja i da nikada nije videla da je udarila devojčicu. Dodala je i da ostaje pri onome što je izjavila u tužilaštvu i da se pridružuje krivičnom gonjenju.
Iako privilegovan svedok, brat okrivljenog je kazao da nikada nije prisustvovao situaciji da je Branka bila neprijatna prema Slobodanu ili devojčici.
Naredno ročište je zakazano je za 20. jun kada bi trebalo da budu saslušani svedoci i veštaci.
Nož pred ćerkom
Stravičan zločin dogodio se u Vojvođanskoj ulici broj 3, nešto pre 21.30 časova, u stanu višespratnice na Grbavici. Okrivljeni je nožem više puta ubo vanbračnu suprugu. U trenutku zločina, navodno, u stanu je bilo i njihovo šestogodišnje dete, koje je telefonom pozvalo kumu, a potom su obavešteni policija i lekari, koji su mogli samo da konstatuju smrt žene. Inače, u ovoj porodici nije bilo prijave nasilja, a oni koji su ih poznavali kažu da su delovali skladno.
Dnevnik

