Milica Jokanović je ogromnu popularnost stekla kao jedan od Tragača u kvizu „Potera“, a po struci je diplomirana pravnica.
Budući da je proglašena za četvrtu najbolje informisanu osobu na svetu mnoge je iznenadio podatak da je Milica i pored tolikog znanja pune tri godine bez posla.
Jokanovićeva se nalazi na Birou za zapošljavanje, a ovu temu javno je pokrenula voditeljka RTS-a Tanja Peternek Aleksić u svojoj emisiji koja se emituje na Javnom servisu, „TV lica: Kao sav normalan svet“.
– Teško je, ali se nosim s tim. Nadam se da če se situacija uskoro promeniti – rekla je Milica Jokanović.
– U nekoj kompaniji koja bi tražila pravnika i gde bi bilo održivo. Važno mi je da potraje – rekla je Milica.
Dobila otkaz kao tehnološki višak
Porodica Jokanović je devet godina živela i radila u Zenici, gde je Milica započela osnovnu školu. Zbog rata su kasnije izbegli u Beograd.
Milica se tokom osnovne škole sa roditeljima preselila u Beograd, gde je nastavila svoje obrazovanje, završila je Pravni fakultet sa najvišim ocenama, a sve ostalo je istorija.
Radila je kao pravnica u jednoj firmi, a potom je dobila otkaz krajem 2020. godine zbog krize kao tehnološki višak. Od tada je prijavljena na Birou.

