NA FEJSBUK STOČNOJ PIJACI JE UZBUDLJIVO Prasići idu kao alva, 65.000 stočara učestvuje

Legiano 300x250

Društvena mreža Fejsbuk (Facebook) postala je prava mala pijaca koja u ponudi ima sve što se može naći na tržištu.

Legiano 728x90

Potrošači više nisu ograničeni radnim vremenom ili geografskom lokacijom prodavnica. Među brojnim oglasima, postoje čitave stranice koje se bavem uzgojem i prodajom svinja i prasadi.

Legiano 300x250

Na primer, na prodaji su i hranilice za brži tov svinja, pojilice i boksevi za prasenje krmača, korita za šurenje svinja, ograde za svinjce, vrata i ostalo.

Legiano 728x90

– Sve vrste hranilice imaju dozere za hranu. Svi zainteresovani imaju popust na veću količinu robe, a dostava se vrši na kućne adrese širom Srbije. Cene se kreću od 2.000 do 20.000 dinara zavisno od potražnje – objavio je jedan član grupe iz Šida.

Legiano 300x250

Sava Kurajić je bio duhovit pa je njegova ponuda izazvala gomilu komentara.

Legiano 300x250

– Dotovljači (prase do određene mase koje mora da se uhrani) za Vaskrs spremajte polako kaparu – napisao je Kurajić.

Luka Pajić je odmah pronašao rešenje.

Legiano 300x250

– Gazda, može li dogovor da isplatim sada sve prasiće? Preuzimanje prasića da bude 1. marta, ali da bude prosečna težina pravih (ne trgovačkih) 10 kilograma.  Ja tako mogu, a za ostale kupce ne znam – odgovorio je Pajić.

Što se tiče ponude krmača, Dragan Božin iz Žablja prodaje krmaču 300 kilograma težine po ceni od 180 dinara, dok s druge strane, Milijanka Radović Vlahović nudi sedam prasića oko 25 kilograma po ceni od 350 dinara.

Legiano 300x250

U selu Saraorci, jedan od najaktivnijih članova grupe, Mladen Stanković nudi 42 komada po ceni od 6.500 dinara.

Bojin Golić iz Bečke Palanke ide korak dalje, te osim prodaje, nudi u uslugu klanja koja košta 400 dinara.

– Cepane svinjske polutke sa naše farme, danske genetike Veliki Jokšir Landras, od krmača F1. Visok nivo mesnatosti i kvaliteta mesa, jer su hranjene žitaricama sa našeg polja. Polutke su do 60 kg. Jezik, srce i džigerica se dobijaju gratis, a moguće sečenje polutke na tri dela. Nalazimo se u selu Divoš udaljeno od Sremske Mitrovice 17 kilometara – objavili su oni, naglašavajući da su svinje njihove, a ne uvozne, kao i da je dostava do 50 kilometara besplatna.

Veličko Nenadović ostavio je sarkastičan komentar.

– Ovo je jeftinije od najjeftinije otrovne paklice cigareta, ej žalosti, ej živote – objavio je on na grupi.

– Što je najgore, živa vaga tovljenika je manja nego papci ili presna slanina u mesarama. Ja za života svog nisam iskusila da u mesarama padnu cene za 50 odsto, a kod okupa žive stoke za bagatela cena dobijemo izgovor da nema potražnje. Samo nas zavađaju sa krajnjim potrošačem, a trgovina lovi u mutnom – objavila je jedna od članica grupe.

Prasići Landras-jorkšir , 12 komada, stari šest i po nedelja, odbijeni već pet dana, jedu i napreduju odlično, zdravi i krupni, je samo još jedan u nizu oglasa u ovoj grupi.

– Cena je 6.500 po komadu, a uz prasad, može i prevoz po dogovoru – stoji u objavi člana grupe iz Alibunara.

Aca iz Topole se pohvalio da je uspešno završio posao i novom vlasniku poželeo sreću.

– Ode još jedna nazimica za priplod, srećno novom vlasniku u daljem odgoju – napisao je on.

Boban Raičević nije mogao da se suzdrži od komentara, pa je odmah objavio još bolju ponudu.

– Koja cena i koliko ima kila? Ako oćeš zamenu, ja tebi belo žensko oko 60 kila, a ti meni to žensko u zamenu – objavio je on.

BONUS KLIP Pogledajte vesti o EXPO2027: 

@bizportal.rs

Dimitri Kerkenzes – ovo je odjeknulo širom sveta #biz #bizportal #expo #fypシ゚ #fyp #foryoupage

♬ original sound – BizPortal.rs

Za najnovije biznis vesti iz Srbije i sveta, pratite nas na našoj Instagram stranici.

Legiano 300x250

Pročitajte još...  Jerinić: Pre tri godine pobedili smo u Parizu, sledeće godine Beograd dočekuje svet
Molimo sve portale, ako kopirate članak sa našeg portala, navedite nas kao izvor informacije. ✅