Partizan osvojio Kup | Sport

Crno-beli su u finalu kupa koji nosi ime „Branislav Pokrajac“ u Novom Sadu posle sedmeraca savladali Vojvodinu.

Regularni deo je završen rezultatom 19:19. U finišu meča, tačnije u 53. minutu, utakmica je prekinuta zbog haosa u kome su učestvovali igrači oba tima.

Usledili su produžeci dva puta po pet minuta posle kojih je takođe bilo nerešeno – 24:24. Vojvodina je propustila veliku šansu za trijumf pošto je bukvalno u poslednjem sekundu imala sedmerac, ali ga nije iskoristila. Marjanović je odbranio penal Vorkapiću.

U penal-seriji Partizan je bio uspešan u svim pokušajima, a pobedu je doneo Popović za konačnih 29:28 u korist crno-belih. Prethono je Pukovski pogodio prečku pri rezultatu 27:27, što je bio jedini promašaj u penal-seriji.

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stranicu.