Nema ničeg goreg od brisanja stakla u tuš kabini, a da kasnije, kada uđete u kupatilo, primetite da je još uvek prekriveno mrljama, ali postoji jednostavan način da ga održite čistim. Staklo tuša može da zadrži sapun, vlagu i kamenac, koji mogu početi da se nakupljaju u tvrdokorne mrlje koje neće nestati dok ne upotrebite pravi proizvod.
Sok od limuna iznenađujuće dobro čisti staklo, jer sadrži limunsku kiselinu koja može razgraditi bakterije i razgraditi mrlje, što ih čini lakšim za brisanje.
Sve što treba da uradite je da isečete limun na pola i utrljate ga u kružnim pokretima po celom staklu.
Kada završite, ostavite sok od limuna da odstoji na staklu tuša barem pet minuta kako bi imao vremena da razgradi ostatke kamenca i drugu prljavštinu.
Zatim, jednostavno isperite staklo čistom vodom i obrišite ga krpom od mikrovlakana, i trebalo bi da bude blistavo čisto.
Takođe možete koristiti belo sirće za uklanjanje kamenca sa stakla tuš kabine, ali mnogi ljudi ne vole da ga koriste u kupatilu zbog njegovog jakog mirisa koji može da ostane čak i nakon čišćenja.
Ako i dalje imate problema sa mrljama, verovatno je da je staklo od tuš kabine prljavo od naslaga sapunice, pa će vam biti potrebna tečnost za pranje sudova da biste uklonili nakupljene naslage.
Borba protiv mrlja od sapunice sa sapunicom može delovati čudno, ali deterdžent za pranje sudova je dizajniran da rastvori masnoću na posuđu i isto će tako dobro delovati na ulja koja su se zalepila za staklo tuša.
Jednostavno pomešajte jednu kašičicu deterdženta za pranje sudova sa toplom vodom, umočite tkaninu u rastvor i obrišite vrata tuša.
Za to da bude efikasan, potrebno je samo malo tečnosti za pranje sudova, ali ako je previše koristite, može ostaviti mrlje, pa budite oprezni.
Nakon toga, sve što treba da uradite je da isperete staklo vodom, osušite ga i imaćete sjajno staklo u tušu koristeći samo stvari koje već imate kod kuće, savetuje Express.