AMERIKA NE ZNA ŠTA ĆE Blinken besni zbog novog Putinovog poteza


Američki državni sekretar Entoni Blinken je izjavio da su ruske vlasti, objavom o delimičnoj mobilizaciji, odlučile da pojačaju eskalaciju u Ukrajini.

Pročitajte još...  Kremlj: Upotrebićemo nuklearno oružje - Alo.rs
Obaveštenja ✅
Obavesti me:
guest
16 Komentari
Najstariji
Najnoviji Najvise glasova
Inline povratne informacije
Pogledajte sve komentare
Anonymous
Anonymous
9 dani pre

God bless Russia.

Anonymous
Anonymous
9 dani pre

Obesi se

Anonymous
Anonymous
9 dani pre

Joj svi se ukakali od Rusije izgleda da se pusi u Rusiji ,

Anonymous
Anonymous
9 dani pre

Pišeš gluposti

Anonymous
Anonymous
8 dani pre

KAKAV GLUP KOMENTAR . STRAH AMERE OD RUSA …

Anonymous
Anonymous
8 dani pre

Haha mislim da se ukaka onaj ko prisilnu vrši mobilizaciju….

Anonymous
Anonymous
8 dani pre

За тепање треба да има двајца неранимајковци, а за војна повеќе. Немие јасно зошто САД се лути за мобилизациата. Русиа влезе во војна со Украина, дали е во право или не, ке суди Историата.
Место цел друг свет да бара начини тоа да се надмини они тргнаа на раната ставаат сол со подршка на едната страна. Другари тоа така неоди, направивте зло кое сега тешко може да се поправи и нелутете се, редно е јасно и гласно кажете дека и вие сте во војна со Русиа, па вие давате оружје, пари и друга нематериална помош и барате Русиа да ја изгуби војната, ваш мерак, тешко е тоа. Тражили сте гледајте !
Жално за Украина и народот, а се можеше да се спречи, еееее Зеленски каде отиде ?

Anonymous
Anonymous
8 dani pre

Putine napusit Ce se u Hagu

Anonymous
Anonymous
8 dani pre

TREBA TU AMERICKU BAGRU UN….TI

Anonymous
Anonymous
8 dani pre

Ajde šubaraši nebrukajte ovaj datum

Anonymous
Anonymous
7 dani pre

Si ja prodade državat so se narod za pari

Anonymous
Anonymous
8 dani pre

Nece biti Amerike

Anonymous
Anonymous
8 dani pre

Vojni budzet SAD je za hiljadu milijardi veci od ruskog,pa cemu polemika pobogu….smijesno

Anonymous
Anonymous
8 dani pre

Jebo ti hag mater

Anonymous
Anonymous
8 dani pre

Trb njemu spomenik

Anonymous
Anonymous
6 dani pre

Bravo za putina

Share via