UŽIVO,VIDEO! CRNO-BELI NASTAVLJAJU SA NAPADIMA: OFK Bačka

Drugo poluvreme

55. minut – Partizan sve vreme ima incijativu, ali posle promašaja Bajbeka veće šanse nije bilo

47. minut – Zicer za Bajbeka koji je zamenio Holendera, ali je lopta pogodila spoljni deo mreže

46. minut – Utakmica je nastavljena

45+5. minut – Kraj prvog poluvremena, koje je trajalo duže zbog povrede Holendera

44. minut – GOOOOOOOOOOOOL 0:1, Vujačić! Odličan prodor Asana i centaršut, koji je Vujačić glavom pretvorio u pogodak

42. minut – Žakula je pokušao iz okreta Popović je loptu koja je padala pred njim izbio u korner

41. minut – Posle udarca Pantića domaći će izesti drugi korner

35. minut – Bačka se nekoliko minuta oslobodila naleta Partizana i pokazala da ćeli da se nadigrava

31. minut – Pantić je udarcem proverio koncentraciju Popovića, golman Partizana nije imao problema

27. minut – Holender je pokušao treći put, ali je njegov udarac sa nekoliko metara izblokiran

25. minut – Dobar udarac Natha sa 18 metara i odbrana golmana Bačke

20. minut – Partizan ima inicijativu, stvara prilike, nedostaje samo gol

12. minut – Nova prilika za Holendera, koji je krenuo sam ka golu Bačke, ali je golman Milojević pravovremeno istrčao i odbranio

10. minut – STATIVA! Holender je šutirao posle dodavanja Obradovića

9. minut – Parađina je pokušao da ugrozi golmana Partizana, ali je udarac bio loš

8. minut – Prvi korner za Bačku, ali bez opasnosti po gol Partizana

2. minut – Vujačič je pokušao posle prekida

1. minut – Utakmica je počela

Prvo poluvreme

SASTAVI

OFK BAČKA: Milojević, Stojanović, Zdravković, Rađen, Parađina, Pantić, Žakula, Eskić, Mijatović, Ratković, Ašćerić.

PARTIZAN: Popović, Miljković, S. Marković, Vujačić, Obradović,  Šćekić, Jojić, Asano, Natho, L. Marković, Holender. .

Šef stručnog štaba crno-belih Aleksandar Stanojević ističe da je cilj ekipe da nastavi u istom ritmu u poslednjem susretu uoči reprezentativne pauze i da će izvesti najjači mogući sastav:

’’Sledi nam gostovanje ekipi Bačke, želimo da nastavimo u ovom ritmu u poslednjem susretu pred pauzu. Veliki nam je fokus na ovome, jer vidim da su igrači već na pauzi. Potrebna je maksimalna ozbiljnost, maksimalan respekt, znamo šta moramo da uradimo. Ulazimo u ovaj susret sa najjačim mogućim sastavom, nema kalkulacija. Mladi igrači igraju samo kad zaslužuju. Da li će ih biti pet ili dva, zavisi od toga da li zaslužuju. U ovom trenutku najvažnije mi je da prezentujemo fudbal kakav sada prezentujemo, da pobeđujemo u kontinuitetu i da postižemo golove. Statistika mi je bitna samo ako smo prvi na tabeli. Ekipe koje igraju sa Partizanom uvek su maksimalno motivisane, bez obzira u kakvoj su poziciji. Još je teže, naravno, ukoliko se protivnik bori za opstanak. Ne znamo kakvo će biti vreme, kakav će biti teren, koliko će motivisan biti protivnik, ali se maksimalno ozbiljno pripremamo za sve situacije, fokusirani smo na sve moguće detalje.’’

Šef stručnog štaba domaćeg tima Milan Kuljić ističe da će se njegov tim boriti pošteno do kraja, kao i da će pokušati da parira renomiranom protivniku:

’’Hoćemo pošteno da odigramo do kraja, a da li će to biti dovoljno neka vreme pokaže. Utakmicu u Kruševcu bila je zahtevna i teška, dalje od pristojnog poraza nije se moglo. Raduje me da sam video neke stvari na kojima sam insistirao. Pozitivna energija je smer kome treba da težimo i moramo raditi još jače i marljivije. Kada je reč o našem narednom rivalu Partizanu, tim koji u nastavku prvenstva ima maksimalan učinak i beleži fantastičnu gol razliku, treba maksimalno poštovati. Partizan ima izuzetne ofanzivne prekide i tako otvara mečeve. Imponuje način kako iz poseda napadaju poslednju liniju protivničke odbrane. Moramo biti disciplinovani u igri, naročito u fazi odbrane, i probati da tako pariramo kvalitetnom protivniku.’’

Meč Bačke i Partizana igra se sa početkom u 15 časova.