NAJNOVIJE
margin-top: 36px;

UŽIVO, VIDEO! Olimpijakos – Zvezda (87:79), domaći vratili prednost, crveno-beli blizu novog poraza!

TOK MEČA:

Četvrta četvrtina:

38. minut – 87:79 – Dva plus jedan za Meksika.

36. minut – 84:77 – Dvadeseti poen Simonovića, šesta trojka.

36. minut – 84:75 – Novi lak poen za Mekisika, tajm-aut Radonić.

35. miunt – 82:75 – Peta trojka Simonovića na meču.

34. minut – 82:72 – Ponovo dvocifrena prednost za domaće.

32. minut – 80:72 – Dobrić pogađa uz faul.

31. minut – 78:67 – Trojka za domaće, raste prednost Olimpijakosa.

Treća četvrtina:

30. minut – 75:67 – Pogodak uz zvuk sirene za kraj trećeg kvartala.

29. minut – 72:67 – Mini serija domaćih, trojka Vezenkova, tajm-aut Radonić.

28. minut – 68:66 – Poenterska klackalica.

27. minut – 65:64 – Četvrta trojka Simonovića, njegov 14 poen.

25. minut – 61:61 – Trojka Lazića, pa Mekisika, pa zakucavanje Noka.

24. minut – 58:56 – Novi poeni Lojda.

23. minut – 58:52 – Mekisik pogađa trojku.

22. minut – 53:52 – Koš Lojda iz kontre.

22. minut – 53:50 – Prvi koš u nastavku ubacuje Hol.

Druga četvrtina:

20. minut – 53:48 – Kraj poluvremena.

20. minut – 53:46 – Trojka Dženkinsa, njegov prvi poen na meču.

19. minut – 50:46 – Dve trojke Simonovića zaredom.

19. minut – 48:40 – Ponovo laki poeni domaćih, tajm-aut Radonjić.

18. minut – 46:40 – Novi poeni Zvezde sa penala, a onda i Lukas na drugoj strani, njegov 8. poen.

17. minut – 42:38 – Volden pogađa tri penala i smanjuje zaostatak.

16. minut – 40:35 – Kuzmić sa penala smanjuje zaostatak.

15. minut – 36:32 – Mini serija Dobrića od 5:0.

14. minut – 36:27 – Prvi poena Žan Šala na meču.

12. minut – 34:25 – Zvezda dosta bolja u nastavku, smanjuje se zaostatak.

11. minut – 32:21 – Nakon poena Simonovića sa penala, prvi koš na meču ubacuje Printezis.

Prva četvrtina:

10. minut – 30:19 – Novi poeni Spanulisa za kraj prvog kvartala.

9. minut – 28:19 – Prvi poen Spanulisa na meču.

9. minut – 24:16 – Šest poena Slukasa.

8. minut – 20:12 – Novi laki poeni za domaće, tajm-aut Radonjić.

7. minut – 18:12 – Trojka Simonovića druga Zvezde na meču.

6. minut – 16:9 – Novi poeni za domaće, ovog puta sa penala.

5. minut – 13:9 – Trojka Lazića, nakon treće trojke domaćih.

4. minut – 10:6 – Četvrti poen Kufosa, pa poeni Lojda.

4. minut – 8:4 – Trojka Mekisika uz zvuk sirene, druga za domaće na meču.

3. minut – 3:4 – Lojd donosi prednost Zvezdi.

2. minut – 3:2 – Kuzmić ubacuje prvi koš za Zvezdu na meču.

1. minut – 3:0 – Vezenkov ubacuje prvi koš na meču.

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je danas da se nada da će njegova ekipa uspeti kvalitetno da odigra i bude konkurentna u utakmici protiv Olimpijakosa u Evroligi, iako je i dalje u teškoj situaciji zbog malog broja igrača na raspolaganju.

“U napornom ritmu, žešćem nego naši rivali, idemo u Atinu na narednu utakmicu. Olimpijakos, tim sa kvalitetom ogromnim iskustvom, igračima koji su ostvajali titule prvaka Evrope. Potpuno nam je jasno da nas čeka meč u kome moramo da budemo spremni da igramo dobro i da pokušamo da budemo konkurentni. Nadam se da ćemo svakako moći da koristimo još ponekog igrača, što bi bilo značajno, ali što u ovakvom ritmu bez treninga nije jednostavno”, rekao je Radonjić, preneo je sajt Zvezde.

Košarkaši Zvezde igraju u petak od 20 časova u Atini protiv Olimpijakosa, utakmicu 28. kola Evrolige.

“Nadam se da ćemo svakako moći da koristimo još ponekog igrača, što bi bilo značajno, ali što u ovakvom ritmu bez treninga nije jednostavno. Mi smo od kraja januara u ovakvoj situaciji, sada je mart i nadam se da ćemo u ovakvom rasporedu utakmica znati da prevaziđemo tu situaciju što kvalitetnije”, dodao je trener Crvene zvezde.

Crveno-beli će u martu odigrati 12 utakmica, a i dalje su bez četvorice prvotimaca koji će se postepeno priključivati prvom timu posle oporavka od korona virusa.

To će biti deveti duel Zvezde i Olimpijakosa u Evroligi, a grčki tim ima šest pobeda. U prvom ovosezonskom duelu Olimpijakos je pobedio sa 81:79.

Košarkaš Zvezde Aleksa Uskoković rekao je da Olimpijakos dobro igra na svom terenu, ali da veruje u pobedu.

“Iako gubimo utakmice u neizvesnim završnicama, bez obzira na sve ove velike probleme, čini mi se da napredujemo i da će doći taj momenat, očekujemo ga što pre, kada ćemo moći da ‘prelomimo’ ovakve neizvesne utakmice i da pobedimo. Znamo svakako da će biti teško, ali očekujem da možemo da pobedimo u Atini”, naveo je Uskoković koji igra debitantsku sezonu u Evroligi.

“Imam veliku podršku saigrača i trenera, uživam u svakom minutu i sekundu na parketu i sve mi deluje pomalo nestvarno. Nadam se da ću kroz sve te utakmice i iskustvo koje stičem još napredovati”, dodao je bek Crvene zvezde.

Crvena zvezda ima sedam pobeda i 20 poraza, a Olimpijakos je na skoru 11/16.

Po završetku utakmice crveno-beli se vraćaju za Beograd, a u ponedeljak igraju na gostovanju protiv Splita u ABA ligi.