UŽIVO, VIDEO! Baskonija – Zvezda (49:27), crveno-beli u problemu, bez rešenja za raspoloženog Fala!

TOK MEČA:

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut – 48:27 – Koš Vildose uz zvuk sirene za kraj prvog poluvremena.

19. minut – 46:27 – Trinaesti poen Lojda, Zvezda je konačno spustila zaostatak ispod 20 poena.

18. minut – 44:22 – Prvi poeni Davidovca za prekid serije domaćih.

17. minut – 42:20 – Vildosa pogađa uz faul, Baskonija gazi Zvezdu.

16. minut – 37:20 – 11. poen Fala, treći faul Kuzmića, serija domaćih 12:2. Zvezda u problemu.

15. minut – 31:20 – Novi poeni Džekirija, dominacija centara domaćih.

14. minut – 29:20 – Prvi poeni za Dobrića kojom su prekinuli seriju domaćih.

12. minut – 25:16 – Serija domaćih 4:0, tajm-aut Radonjić.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut – 21:16 – Sjajnom igrom igrača sa klupe i serijom Lojda Zvezda se vratila u meč.

8. minut – 19:12 – Prvi poeni Voldena na meču.

8. minut – 19:10 – Nakon serije Zvezde, Alek Piters ubacuje prvu trojku za domaće na meču. Fal je konačno izašao iz igre.

6. minut – 14:6 – Trojka Simonovića, prva za Zvezdu na meču.

6. minut – 14:3 – Fal ubacuje nove poene, njegov čak 8. do sada.

5. minut – 12:3 – Novi poeni za Fala, Zvezda nema rešenje za njega.

4. minut – 8:3 – Kuridža sa penala ubacuje novi poen za Zvezdu.

3. minut – 8:2 – Fal muči Zvezdu. Kuzmić je izašao zbog dva brza faula.

2. minut – 4:2 – Lojd ubacuje prve poene za Zvezdu.

1. miunt – 2:0 – Domaći ubacuju prve poene na meču.

1. minut – Utakmica je počela.

Trener košarkaša Crvene zvezde Dejan Radonjić rekao je da njegovu ekipu, koja je i dalje oslabljena, čeka teška utakmica protiv Baskonije u Evroligi.

“Ekipa Baskonije u borbi za Top osam, s obzirom da ima još dovoljno vremena do kraja ligaškog dela, traže svoju šansu, a po igrama koje su prikazali sigurno pripadaju borbi za samu završnicu. Ekipa koja je u odličnom statusu, poslednje tri utakmice su dobili, svaku ubedljivije od prethodne (Žalgiris, Real u Madridu i Himki u Moskvi). Svesni smo da nas očekuje dobra ekipa sa velikim kvalitetom i težak meč”, rekao je Radonjić za klupski sajt.

Košarkaši Zvezde igraju u petak od 19 časova u Španiji protiv Baskonije, utakmicu 26. kola Evrolige.

Trener crveno-belih najavio je da će Kori Volden biti u ekipi.

“Još jedno teško gostovanje, još jedan težak meč u okolnostima u kojima se i dalje nalazimo. Volden je tu sa nama i pomoći će nam makar da provede malo vremena na terenu. Videćemo koliko će doprineti, ali to u ovom trenutku nije prioritet, važno je da je sa nama, sačekaćemo neko vreme da dodje do nivoa koji nam je potreban”, naveo je Radonjić.

U beogradskom timu ponovo neće biti Lengstona Hola, Duopa Rita, Lendrija Noka i Hoakima Koloma.

Košarkaši Zvezde su u četvrtak trenirali u Beogradu, a put u Vitoriju planiran je na dan utakmice. Ekipa će se vratiti u Beograd odmah po završetku utakmice.

U prvom delu sezone u Beogradu Zvezda je pobedila 90:73.

Kapiten Zvezde Branko Lazić rekao je da je Baskonija u dobroj formi i da je svaka utakmica u Vitoriji teška, ali da očekuje napredak u igri crveno-belih.

“Očekujem da napravimo iskorak, vraća nam se Kori Volden koji neće moći u punoj meri da nam pomogne, potrebno je vreme. Očekujem svakako napredak u našoj igri, bez obzira što nismo imali mnogo vremena da se pripremimo za ovu utakmicu. Odlazimo u Vitoriju sa željom da odigramo dobro, jači za tog jednog igrača i u tom delu očekujem iskorak”, naveo je Lazić.

Posle 25 utakmica u Evroligi Zvezda je pretposlednja, 17. na tabeli sa sedam pobeda i 18 poraza, a Baskonija zauzima 11. mesto sa 12 pobeda i 13 poraza.