Novak se divi gluvom teniseru

Teniser iz Južne Koreje Dakhi Li ima 23 godine i 392. je reket sveta, ali je uspeo da inspiriše mnoge, pa čak i Novaka Đokovića

Naime, Li je gluv, ali ga to ne sprečava da se ravnopravno takmiči, a nedavno je bio i akter jednog neverovatnog poena.

Dakhi Li je bio sa druge strane mreže kada je Fabijan Marošan zahvatio loptu ramom reketa, a ona je zbog vetra promenila pravac.

Pre dve godine je ostvario prvu pobedu na ATP turu, iako nije uspeo da napravi veliki proboj, njegovi mečevi su inspirativni sami po sebi.

Pročitajte još...  Đoković otkrio zanimljivu pripremu pred mečeve reprezentacije

Novak Đoković je 2015. godine upoznao tenisera iz Južne Koreje na Australijan openu, a nakon toga je na Vimbldonu gledao njegov meč u juniorskoj konkurenciji.

– Njegova priča, upornost i sposobnost da prevaziđe svoje prepreke je nešto što inspiriše i daje nadu mnogima – rekao je Novak tom prilikom. 

Teniser je prolazio kroz mnoge poteškoće i nerazumevanje, ali to što ne čuje on na terenu vidi kao prednost.

– Ljudi moju gluvoću smatraju invaliditetom, ali ja to vidim kao najveću prednost u odnosu na druge igrače. To je poseban dar, koji drugi teniseri nemaju. Nikada ne mogu da me ometaju dobacivanja sa tribina, protivnik ili bilo šta sa strane tokom meča. To samo znači da mogu da budem u potpunosti skoncentrisan na svoju igru – obajsnio je Dakhi Li.

Pročitajte još...  Srbija bez izgubljenog seta obezbedila plasman na finalni turnir!

Od Lija zaista mnogi mogu da nauče.

Obaveštenja
Obavesti me:
guest
0 Komentari
Inline povratne informacije
Pogledajte sve komentare
Molimo online portale, ako kopirate orginalni članak sa našeg portala, NAVEDITE (Backlink) NAS KAO IZVOR. Hvala!