EKSKLUZIVA ALO! IZ MOSKVE Vučić u Srbiju dovodi najbolje profi boksere sveta, mečevi po uzoru na Las Vegas! | Lajk.rs

300x250 vavada 5

AUTOR: D. J. BUŽIĆ

728x90 vavada 2

Ovog puta sportska, na radost svih ljubitelja boksa u našoj zemlji. 

300x250 vavada 6

Vest koja će odjeknuti i širom sveta, s obzirom na popularnost koju prati plemenita veština u svom najboljem svetlu.

728x90 vavada 3

Ono što je „Alo!“ prvi i najavio još u četvrtak, potvrđeno je u petak negde iza ponoći – predsednik Aleksandar

300x250 vavada

Vučić je podržao ideju Umara Kremljeva, velikog prijatelja Vladimira Putina, da se u Srbiji u narednom periodu organizuje superserija najvećih profesionalnih mečeva u boksu, po uzoru na – Las Vegas i Rijad!

Srbija će logistikom u potpunosti stati uz ovaj ambiciozni projekat koji će najvećim delom biti finansiran iz ruskih fondova i neće predstavljati teret za naš državni budžet. A nagradni fond za bokserske šampione biće astronomski i za svetske okvire, pa će samim tim i dolazak u Srbiju predstavljati najvećim borcima planete poseban motiv i izazov.

A što se benefita Srbije tiče, oni su neprocenjivi, s obzirom na to da će poštovaoci plemenite veštine iz celog sveta poželeti da se nađu u našoj prestonici, ali i mnogim drugim gradovima u Srbiji koji imaju bogatu boksersku istoriju. Već sada je izvesno da će TV stanice širom sveta direktno prenositi ove sportske događaje.

300x250 vavada 4

Posredstvom Nenada Borovčanina, predsednika Bokserskog saveza Srbije, koji je prisustvovao svečanoj paradi na Dan pobede i dan ranije se sreo sa Vučićem u Moskvi, Umar Kremljev je iskoristio boravak našeg predsednika države da uz Putinov amin zatraži sastanak u Moskvi i izloži ovu ideju.

Kako saznajemo, Kremljev je lično čestitao Vučiću na nizu vanserijski organizovanih evropskih i svetskih prvenstava u Srbiji, kada je olimpijski boks u pitanju, pa je na sastanku izrazio uverenje da je naša zemlja sazrela i za daleko atraktivnije, zahtevnije ali i komercijalnije profi borbe.

300x250 vavada 6

Ujedno, Kremljev je naglasio da i Rusija i Srbija imaju sreću da su na čelu njihovih država ljudi koji vole i prepoznaju značaj sporta u promociji jedne zemlje.

Umar Kremljev, aktuelni predsednik IBA (Svetska bokserska federacija), još ranije je u Beogradu imao priliku da upozna predsednika Srbije i dobro zna koliko Aleksandar Vučić voli boks i koliko je učinio da zajedno sa Nenadom Borovčaninom vrati našoj zemlji stari bokserski sjaj.  

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stranicu.

 

300x250 vavada 7

Pročitajte još...  MMA BORAC STEFAN SAVIĆ JE STRADAO ZA DRUGOVE Borislav Ćosić: Tragedija društva, bio mi je kao dete (FOTO) | Lajk.rs
Molimo sve portale, ako kopirate članak sa našeg portala, navedite nas kao izvor informacije. ✅