Bohum se tako posle četiri sezone vraća u Bundesligu 2, a Kil se posle samo jedne sezone vraća u niži rang. Pred poslednje kolo poslednjeplasirani Bohum ima 22 boda, Kil 25, a Hajdenhajm 29.
Hajdenhajm je ubedljivom pobedom nad Unionom u Berlinu obezbedio najmanje plej-aut protiv trećeplasiranog iz Bundeslige 2, ali i dalje ima teoretske šanse da izbegne doigravanje za opstanak. Da bi se to desilo potrebno je da pobedi u poslednjem kolu kod kuće Verder, a da Sankt Pauli izgubi oba preostala meča do kraja sezone, na sutrašnjem gostovanju u Frankfurtu i kod kuće protiv sad već drugoligaša Bohuma.
Frajburg je pobedom u Kilu obezbedio najmanje direktan plasman u Ligu Evrope, ali je sad veoma blizu i plasmanu u Ligu šampiona, jer ima 55 bodova, četiri više od Borusije iz Dortmunda koja će ostati bez Lige šampiona ako sutra izgubi na gostovanju u Leverkuzenu.
Rezultati 33. kola: Verder – Lajpcig 0:0, Bohum – Majnc 1:4, Union Berlin – Hajdenhajm 0:3, Kil – Frajburg 1:2. SInoć: Volfsburg – Hofenhajm 2:2. Kasnije danas: Bajern – Borusija Menhengladbah. Sutra: Bajer Leverkuzen – Borusija Dortmund, Ajntraht Frankfurt – Sankt Pauli, Štutgart – Augsburg.
Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stranicu.