Zvezda zaledila Zadar na minus

Jedna od najvažnijih stavki o kojima je pričao trener Crvene zvezde Janis Sferopulos je da želi da ekipa igra granitnu odbranu. I večeras su ga poslušali. Doslovno su crveno-beli na parketu sprovodili ideje grčkog trenera i srušili Zadar – 93:54!

Ostao je hrvatski tim zaleđen u Beogradu na minus 39. Fantastično je domaćin izgledao na terenu u oba smera.

Još u prvoj četvrtini je Zvezda praktično rešila pitanje pobednika. Crveno-beli su pogodili čak šest trojki u prvoj deonici?!

Mleli su Jago dos Santos, Nemanja Nedović i Rokas Gedraitis. Pogađali su maltene sve i otuda ne čudi što je Zadar primio čak 31 poen, a postigao samo 12.

Nije Zvezda stala ni u drugoj deonici. Vodila je i sa 38:16, jedino što je nesportski faul Gilespija bacio malo senku na sjajnu partiju domaćina.

Jago je dirigovao igrom Zvezde. Ubacio je 11 poena već do poluvremena i domaćin je vodio sa 53:22. Potpuno je Zadar bio u autu o čemu svedoči da je postigao tek dva poena više u odnosu na broj odigranih minuta!

Već u trećoj četvrtini je prednost Zvezde otišla i na plus 40! Trojka Dejana Davidovca je na semaforu ispisala rezultat od 64:24.

Od tada je praktično sve ostalo bilo rutina. Jasno je bilo da će Sferopulosova četa ostvariti novi trijumf što je grčki stručnjak iskoristio da rasporedi minutažu igračima kako ih ne bi dodatno opteretio.

U pobedničkom sastavu najefikasniji su bili Džavonte Smart sa 15 poena, Jago dos Santos je stao na 13, dok je Džoel Bolomboj ubacio 11.

Kod Zadra su se istakli Luka Božić sa 16 poena i sedam skokova, dok je dvocifren jedino još bio Lovro Mazalin sa 11 poena.

Pobedom je Zvezda stigla i do 17 pobede iz 20 mečeva, prevazišla je poraz od Budućnosti i nastavila surovo da krstari ABA ligom.