(UŽIVO) CRVENA ZVEZDA – MITJILAND Velika šansa za goste, svi pogledom pratili loptu

Posle remija (1:1) na Jilandu, Crvena zvezda u 4. kolu Lige Evrope (F grupa) dočekuje Mitjiland.

Na deset poslednjih mečeva u pomenutom takmičenju crveno-beli su nesavladani uz gol razliku 16:7.

Poslednji poraz Beograđani su pretrpeli od Hofenhajma u Nemačkoj 0:2.

Crvena zvezda posle tri odigrana meča ima sedam bodova i nalazi se na čelu F grupe. Još samo jedan bod deli tim od “prezimljavanja” u Evropi (Liga Evrope ili Liga konferencija).

Četiri boda obezbeđuju nastavak takmičenja u Ligi Evrope.

Crvena zvezda – Mitjiland 0:0

Beograd Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: . Sudija: Tamaš Bognar (Mađarska). Pomoćnici: Balaž Buzaš i Peter Kobor (Mađarska). VAR sudija: Hesus Hil Mancano (Španija). Žuti kartoni: Katai, Pavkov, El Fardu Ben (Crvena zvezda). Crveni karton: Miloš Degenek (Crven zvezda) u 11. minutu.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gobeljić, Degenek, Dragović, Rodić, Kanga, Sanogo, Katai, Ben, Ivanić, Pavkov.

MITJILAND: Lisl, Paulinjo, Sviatčenko, Dalsgard, Dir, Nvadike, Šarles, Anderson, Evander, Sisto, Isaksen.

48. minut: Bacio se Dragović i sprečio gol blokom. Posle kornera šut kapitena Sviatčenka sa sedam metara nogom, lopta je prošla tik pored stative.

2. POLUVREME:

45. minut: Ben je jurio da spreči kontru, rukom je s leđa oborio rivala i dobio žuti karton.

40. minut: Sisto je ostao sam u kaznenom na 14 metara, po sredini, nakon što je predriblao Dragovića, šutirao je, Borjan je već bio u padu, ali je odbranio loptu koja je išla po sredini gola.

38. minut: Lopta napred ka Pavkovu, gradio se, možda ni faul nije napravio, ali je štoper gostiju odglumio udarac laktom i sudija je dao žuti karton napadaču Zvezde.

25. minut: Korner, Sisto najviši u skoku, ali lopta je otišla visoko iznad prečke.

15. minut: Isaksen šutira levisom sa ivice kaznenog, metar iznad gola.

11. minut: Lopta u prostor, Isaksen je izjurio ispred Degeneka koji ga je povukao rukom s leđa na 17 metara. Sudija je pritrčao i bez oklevanja isključio štopera Zvezde.

8. minut: Pavkov prima loptu na grudi, šutira iz okreta sa deset metara iskosa, izblokiran je, lopta je otišla u korner.

5. minut: Činilo se bezopasan start Kataija, bez intenziteta, na sredini terena, ali mu je sudija Bognar odmah dao žuti karton.

4. minut: Pavkov je glavom prosledio loptu za Ivanića, zicer za vezistu, ali brani mu golman Lisl. Za utehu Mirku može da bude što je sudija naknadno označio ofsajd.

Kiša je natopila teren “Marakane”, teški su uslovi za igru.

Delije su napravile sjajnu atmosferu, koreografija odlična, trasparenti u obliku ulaznica za starte evropske utakmice.

1. POLUVREME:

Crvena zvezda je vodeća u grupi, a trener Dejan Stanković je pred meč poručio:

– Ne razmišljamo o drugom ili trećem mestu. Dok god se mi pitamo i ne treba nam matematika.

Stanković se odlučio za standardnu postavu, a ovaj put odabrao je da napad predvodi Milan Pavkov.

U taboru crveno-belih svi su spremni za meč.

Kod gostiju nema najboljeg strelca Brumada.