NAJNOVIJE
margin-top: 36px;

(UŽIVO) SP U BOKSU Prvo zlato Kazahstancu

Petak i subota su finalni dani na Svetskom prvenstvu u boksu.

U petak sedam i u subotu šest borbi, ukupno 13 zlatnih medalja, naravno i srebrnih će biti podeljeno.

Već se zna koja su 26-orica došla do bronzi.

U prvom meču dana Temirtas Zusupov je bio ubedljiv protiv protiv Vutičaija Turačaija iz Tajlanda i Kazahstanu doneo prvo zlato.

 

 

 

Medalje i finala po kategorijama:

Papir (46-48kg)

Finale: Temirtas Zusupov (Kazahstan) – Vutičai Turačai (Tajland)

zlato: , srebro: , bronza: Jauheni Karmilčik (Belorusija) i Sahil Alahverdovi (Gruzija)

Muva (48-51kg)

Finale: Rosko Hil (SAD) – Saken Bibosinov (Kazahstan)

zlato: , srebro: , bronza: Ahtem Zakirov (Rusija) i Tanarat Sangpet (Tajland)

Bantam (51-54kg)

Finale: Mahmud Sabirkan (Kazahstan) – Tomoja Cuboi (Japan)

zlato: , srebro: , bronza: Bilal Benama (Francuska) i Akaš Kumar (Indija)

Perolaka (54-57kg)

Pročitajte još...  MMA: Marina Spasić i Jovan Marjanović blistali u Beogradu!

 

zlato: , srebro: , bronza:

Laka (57-60kg)

Finale: Abdumalik Kalokov (Uzbekistan) – Sofian Umih (Francuska)

zlato: , srebro: , bronza: Aleksi De La Kruz Baez (Dominikanska Republika) i Danijal Šahbakš (Iran)

Poluvelter (60-63,5kg)

 

zlato: , srebro: , bronza:

Velter (63,5-67kg)

Finale: Sevonrec Okazava (Japan) – Omari Džons (SAD)

zlato: , srebro: , bronza: Laša Guruli (Gruzija) i Ablaikan Zusupov (Kazahstan)

Polusrednja (67-71kg)

 

zlato: , srebro: , bronza:

Srednja (71-75kg)

Finale: Jenlis Ernandez Martinez (Kuba) – Džambulat Bizamov (Rusija)

zlato: , srebro: , bronza: Verapon Jongjoho (Tajland) i Salvatore Kavaljaro (Italija)

Poluteška (75-80kg)

 

zlato: , srebro: , bronza:

Kruzer (80-86kg)

Finale: Keno Mačado (Brazil) – Loren Alfonso Domingez (Azerbejdžan)

zlato: , srebro: , bronza: Herih Ruiz Kordoba (Kuba) i Viktor Šelstrat (Belgija)

Pročitajte još...  NAJLUĐI AUTOGRAM IKAD Nećete verovati šta je navijač doneo da mu bokser potpiše (VIDEO)

Teška (86-92kg)

 

zlato: , srebro: , bronza:

Superteška (+92kg)

Finale: Čalojan Davit (Jermenija) – Mark Petrovski (Rusija)

zlato: , srebro: , bronza: Najdžel Pol (Trinidad i Tobago) i Mahamad Abdulajev (Azerbejdžan)

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stranicu.

Obaveštenja ✅
Obavesti me:
guest
0 Komentari
Inline povratne informacije
Pogledajte sve komentare
0
Volela bih vaše mišljenje, ostavite komentar..x
()
x