No menu items!
NaslovnaVestiNavijači Borca staklenim flašama gađali fudbalere Kluža! UEFA na potezu

Navijači Borca staklenim flašama gađali fudbalere Kluža! UEFA na potezu

Rumuni su u prvoj utakmici slavili sa 3:1 i prošli dalje.

Borac je na svom stadionu pred oko 8.000 gledalaca odigrao sjajnu utakmicu. Stojan Vranješ u 60. minutu i Panajotis Moraitis u 64. minutu doneli su prednost svom timu od 2:0. S obzirom da je UEFA ukinula pravilo o golu u gostima, utakmica je otišla u produžetak.

Tamo je više sreće imao rumunski tim koji je u 118. minutu preko Aleksandrua Čipčiua postigao gol za prolaz u narednu fazu.

The 90s are back. A beer bottle made of glass almost hit CFR’s players, who were celebrating the goal which sent their team through to the second qualifying round of the Champions League. It finished Borac Banja Luka 2-1 CFR. CFR won the first leg 3-1. pic.twitter.com/WSuRaVZsyj
— Emanuel Roşu (@Emishor) July 13, 2021

Pored poraza tim iz Republike Srpske sada se suočava i sa opasnošću kazne od strane UEFA, jer je posle gola Rumuna izbio i incident. Publika je gađala gostujuće fudbalere, srećom neprecizno pošto su to činili staklenim flašama.