Saturday, April 17, 2021
No menu items!
Naslovna Vesti Proleter pobedio Radnički, Spartak posle preokreta bolji od Mačve, podela plena u...

Proleter pobedio Radnički, Spartak posle preokreta bolji od Mačve, podela plena u Ivanjici!

Radnički je u 32. minutu imao veliku šansu da povede, ali je golman domaćeg tima Nikola Vasiljević odbranio penal Petru Djuričkoviću. Odmah u narednom napadu usledila je kazna na drugoj strani, pošto je Viktor Živojinović pogodio za 1:0.

Proleter je u 64. minutu duplirao prednost pogotkom Ognjena Mitrovića, a poraz Radničkog ublažio je Žarko Marković u 75. minutu.

Ekipa Proletera je upisala 11. pobedu u šampionatu i šesta je na tabeli sa 39 bodova, dok je Radnički deveti sa pet bodova manje.

Fudbaleri Spartaka su u Subotici pobedili Mačvu sa 3:2, iako je gostujući tim dva puta vodio.

Mačva je povela u 34. minutu golom Stefana Trimanovića, izjednačio je Nikola Furtula u 44. minutu, a novo vodjstvo gostima doneo je Branislav Knežević u 54. minutu. Dva minuta kasnije Vladan Vidaković je izjednačio na 2:2, a pobedu Spartaku doneo je Nikola Srećković u 72. minutu.

Spartak je peti na tabeli sa 43 boda, dok je Mačva pretposlednja sa 17 osvojenih bodova.

Fudbaleri Javora i Inđije odigrali su nerešeno 1:1. Lazar Nikolić je u 19. minutu pogodio za vodjstvo Javora, a izjednačenje i bod Inđiji doneo je Vasilije Djurić u 60. minutu.